Консультує Міністерство юстиції

КонсультуєМіністрюстиції: як збільшитирозміраліментів на дитину?

На початку липня ми домоглисяприйняття в цілому другого пакету законів у рамках проекту Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.Прийнятізмінипокликанізахиститиекономічні права найменшихукраїнців та убезпечитиїхвідможливогоекономічногонасильства з боку дорослих. Нагадаю: Закон вступить в силу через 30 днівпісляйогопідписанням Президентом.

Одна з проблем, яка давно хвилювалабатьківвусійУкраїні – маленький мінімальнийобсягаліментів. Цеусьогоблизько 900 гривень. Як видобрерозумієте, навітьпрогодуватидитину за цікоштинеможливо. Про одяг, навчання, книги чиіграшкимовавзагалі не йде.

Тому середбагатьохновацій, які ми представили на розгляд Парламенту, булозбільшеннямінімальногорозміруаліментів.

 

Якийрозміраліментівзапроваджуєтьсяцим Законом? 

Відповідно до прийнятихзмін, мінімальнийгарантованийрозміраліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожитковогомінімуму для дитинивідповідноговіку. Однак, ця сума може бути присудженалише в тому випадку, коли у батька чиматері, якіпроживаютьокремо, не вистачаєкоштів для того, щобплатитибільшіаліменти.

Водночас, мінімальнийрекомендованийрозміраліментів на одну дитинуприрівнюється до прожитковогомінімуму для дитинивідповідноговіку.

Наразіце буде – 1559 грн для дитини до 6 років, і 1944 грн – для дітейвід 6 до 18 років.

А з 1 грудняплануєтьсяпідняттявідповіднихсум до 1626 грн для дітейменше 6 років, і до 2027 грн для дітей 6 років і старших.

 

Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовимвитрачаннямаліментів? 

Одне з важливихпитань, які нам задавали як представникигромадськості, так і депутати перед прийняттямдругого пакету законів, стосувалосяпосилення контролю за використаннямкоштів.

Аджебагатохтопобоювався, щосплаченіаліментиможутьвикористовуватися не на потребидитини.

Відповідаю: орган опіки та піклуванняпроводитимерегулярніінспекціїодержувачааліментів. Порядок та періодичність таких інспекційвизначатиметьсяМінсоцполітики.

На Мінсоцполітикипокладенообов’язокпрописатичітку процедуру такихперевірок.

Окрім того, за заявоюплатникааліментів, який не маєзаборгованостізісплатиаліментів, інспекціїможутьпроводитисяпозапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі ми передбачиличималісанкції до того з батьків, котрийвитрачаєотриманікошти не на потреби дитини.

 

Коли почнутьдіятиціновації?

Закон набудечинності через 30 днівпісля того, як йогопідпише Президент України. Ми сподіваємося, щоцестанетьсянайближчим часом. Тожвжедокінцяліта ми почнемозапроваджуватизатвердженізміни.

Хочу наголосити, що я вжепровівселекторнунараду з нашими органивиконаннясудовихрішень. Вженапрацьованотехнологічнікартидій для виконавців. Нашезавдання - до моменту початку дії Закону бути на 100% готовими до йогоповногозапровадження.

Якщо у вас залишилисьпитання, будь ласка, звертайтесь до Єдиногоконтакт-центрусистемибезоплатноїправовоїдопомоги – 0 800 213 103.

Захищаймо права разом!

Понад 2 тисячі молодих батьків отримали свідоцтва про народження малюків у пологових будинках області

На Кіровоградщині кілька тисяч пар отримали перші документи власних малюків безпосередньо під час перебування в пологовому будинку.

Про це повідомив під час проведення засідання розширеної колегії заступник начальника з питань державної реєстрації Олег Потьомкін.

За словами посадовця, в обласних медзакладахгромадяни можуть отримати не лише свідоцтва про народження, а ще й довідки про місце реєстрації немовлят. Такою послугою впродовж першого півріччя скористалися 516 пар.

«До речі, подати документи для реєстрації народження малюка можна і в онлайн-режимі. Для цього потрібно скористатися опцією веб-порталу«Звернення у сфері держреєстрації» і створити власний кабінет», – відзначив Олег Потьомкін.

Консультує Міністр юстиції:

як одружитися за пришвидшеною процедурою?

 

Хто має право вступати в шлюб?

Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

А в окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

 

Хто проводить цю процедуру?

Одруження або, як правильніше казати з правової точки зору, державна реєстрація шлюбу здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

 

Яка процедура подачі документів?

Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу, потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС.

При цьому не має жодного значення, де зареєстровані закохані. Адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.

 

Які документи потрібні?

Заява за встановленою формою.

Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою лише паспорти. У разі коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім рідного паспорта необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи  мають бути належним чином засвідчені. Це може бути  консульська легалізація або апостиль. Жодного посвідчення не вимагають документи країн, з якими Україна має міжнародну двосторонню угоду.

 

Які ще формальності мають бути дотриманими?

За загальним правилом й нині діє застаріла радянська норма, за якою після подачі заяви про реєстрацію шлюбу майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя. Через це можуть виникати  факти корупції, коли майбутнє подружжя змушене купувати відповідні довідки в медичних закладах.

Ми вирішили спростити життя українців та запустили пілотний проект «Шлюб за добу». Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм. Тож нині за ініціативи Міністерства юстиції усі бажаючі можуть одружитися навіть у той самий день, коли були подані документи.

З моменту запуску в рамках пілотного проекту станом на 26 листопада 2017 року було проведено 21 858 реєстрацій шлюбів. Проект реалізується у 58 населених пунктах у тому числі 2 виконавчих комітетів сільських рад.

 

Як скористатися цією послугою?

Щоб зареєструвати шлюб за спрощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу», необхідно звернутися до одного з акредитованих центрів у вашому місті.

Після цього закоханим залишиться зробити лише кілька простих кроків. Перший – обрати організатора. Другий – обрати бажану дату та час. Третій – пред’явити паспорти та за необхідності інші документи. Четвертий – підписати відповідний договір. І п’ятий крок – з’явитися у обраний час та місце і одружитись.

 

Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?

Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України: minjust.gov.ua.  На Кіровоградщині проект діє у Кропивницькому та Олександрії.

У Кропивницькому організаторами є Кіровоградська обласна філармонія (вул. Кавалерійська, 8, м. Кропивницький), Кіровоградський обласний художній музей (вул. Велика Перспективна, 60, м. Кропивницький), а в Олександрії – Палац урочистих подій (проспект Соборний, 50).

 

Кохайтеся, а про папери подбає Мін’юст!

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *