Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Богданівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04365230) був реорганізований і увійшов до складу Суботцівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історичне минуле нашого краю

Як свідчать пам’ятки археології, наша місцевість була обжита ще в сиву давнину. Так, зокрема, під час розкопок,проведених у 1949 році археологічною експедицією Інституту археології АН УРСР під керівництвом О.І.Тереножкіна, були виявлені сліди давнього поселення на Лагерській горі, на правому боці балки, що проходить через село попід Чорним лісом. Тут під час розкопок було виявлена невелика кількість уламків посуду із глини із значною домішкою піску. На думку О.І. Тереножкіна, це було скіфське поселення1 .

У той же час були проведені також розкопки давнього городища, виявленого в Чорному лісі на правому березі річки Чорноліски, за три кілометри на північний схід від станції Чорноліська. Воно стоїть не на самій річці, а на ярах, що впадають у неї, в одному з яких знаходиться маленьке джерельне озерце Берестувате2. Від місцевості, на якій знаходилося дане городище, професор Тереножкін О.І. назвав його Чорноліським. Таку ж назву отримала і передскіфська культура, одним із важливих центрів якої було це городище. Дане поселення датується кінцем ІХ – першою половиною VІІ століть до нашої ери і відноситься до особливого передскіфського етапу в історії осілих землеробсько-скотарських племен Середнього Придніпров'я.

Розглядаючи питання про етнічну приналежність лісостепових племен, які населяли в означений час нашу місцевість, керівник експедиції О.І.Тереножкін прийшов до висновку, що їх ніяк не можна змішувати з власне скіфами.

Він вважає, що лісостепові племена, які жили між Дніпром і Бугом, зокрема, між ріками Інгулом і Інгульцем у першому тисячолітті до нашої ери, були праслов'янами3.
___________________________________________________

1 Тереножкін О.І. «Розвідки і розкопки 1949 року в північній частині Кіровоградської області». Археологія т.7, с.114. АН УРСР, 1952р.

2 там же, с.118,135.

3 Тереножкін О.І. Передскіфський період на Дніпровському Правобережжі. с.239, Київ, АН УРСР 1961р.

 

Читати повну версію тут


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *